Amati kāzu viesiem

Ieskaties un iegādājies kāzu plānotāju: www.kazuplanotajs.com

Nereti mūsdienās kāzu viesiem tiek piešķirti visdažādākie amati – modinātājs, dakteris, lūriķis, dancinātājs, kūdītājs, līgavas miesassargs, salējējs u.c. Amatu piešķiršana kāzas papildina svinības ar pozitīvām un smieklīgām emocijām.

Parasti amatus piešķir atkarībā no vecuma. Vienu kāzu amatu var piešķirt arī vairākiem cilvēkiem, lai pašiem būtu jautrāk.

Nevienas kāzas nav iedomājamas bez cilvēka – modinātāja. Šī kāzu viesa pienākums ir doties konkrētā laikā nākamajā kāzu dienā modināt kāzu viesus, lai pēc tam kopīgi varētu modināt jauno pāri. Viss, kas nepieciešams modinātājam: modinātājpulkstenis, metāla trauks un koka karote.

Viens no smieklīgākajiem amatiem ir lūriķis, kuram ir jāstrādā pa nakti dažādās tumšās vietās. Šim kāzu viesim ir jāseko līdzi citu kāzu viesu gaitām, un nākamajā rītā par visu jāatskaitās. Viss, kas nepieciešams lūriķim: binoklis, piezīmju blociņš ar pildspalvu.

Kā zināms, kāzas nav iedomājamas bez dejām, tāpēc svinības nav iedomājamas bez dancinātājiem. Vislabāk būs, ja izvēlēsieties vienu dancinātāju (vīrieti), kas izdancinās gan jaunas, gan vecas, kā arī dancinātāju (sievieti), kas izdancinās ikvienu stiprā dzimuma pārstāvi. Dancinātājiem jāparūpējas arī par to, lai dancošana kāzu viesu starpā būtu aktīva un lai neviens nesēdētu malās.

Nevar izpalikt arī bez kūdītāja amata, jo kūdītājs ir cilvēks, kas dzer ar mēru, bet citiem liek dzert bez mēra. Viņa pienākumos ietilpst arī rūpēties par to, lai dzeramais (alkohols) nepaliktu pāri. Kūdītājam var uzdāvināt tostu grāmatu, lai rosinātu viesus pēc iespējas biežāk iedzert.

Blakus kūdītājam noteikti ir vajadzīgs arī salējējs, lai tuvāk un tālāk sēdošajiem glāzes nebūtu tukšas un lai viesi nebūtu izslāpuši. Viss, kas vajadzīgs salējējam: pudeļu attaisāmais, mazs trekteris un mērglāzīte.

Ļoti svarīgs ir arī līgavas miesassarga amats, kura galvenais uzdevums ir pasargāt līgavu, kad līgavainis nav viņai blakus. Viss, kas vajadzīgs miesassargam: saules brilles, ūdens pistole (vislabāk būtu melnā krāsā).

Svarīgi ir piedomāt arī pie kārtības svinību laikā, tāpēc kāzās būs nepieciešams arī kārtības sargs, kas uztur kārtību gan amatu pildītāju starpā, gan pārējo viesu starpā. Šim amata meistaram būs vajadzīga ūdens pistole (vislabāk būs, ja tā būs melnā krāsā) un rotaļu roku dzelži.

Skaidri zināms, ka kāzās ir vajadzīga persona, kas rūpējas par viesu veselību, kā arī profilaksi, tāpēc būs nepieciešams arī dakteris. Daktera uzdevums ir pārbaudīt viesu organisma orgānus, normalizēt asinsspiedienu, kā arī steigties palīgā visos kritiskajos brīžos. Viss, kas vajadzīgs dakterim: daktera pārnēsājamā somiņa (rotaļu somiņa), kurā ietilpst viss, kas vajadzīgs dakterim.

Visiem jau ir zināms, ka neviens dakteris nevar iztikt bez savas medmāsiņas, tāpēc kāzu svinībās būs vajadzīga arī medmāsa, kura izpalīdzēs dakterim jebkurā mirklī. Medmāsiņai ir nepieciešama māsiņas cepurīte un liela šprice.

Lai jautrība sistu augstu vilni, ir nepieciešamas arī tenkotājas, kuras izdomā un izplata dažādus interesantus stāstiņus par kāzu viesiem un viņu nodarbēm, kā arī izmanto katru izdevīgu brīdi, kad kāds ir aizdomīgi nozudis no svētku galda. Tenkotājas var uzpirkt lūriķi. Šīm amata meistarēm būs vajadzīgi lakatiņi, kurus apsiet ap galvu, pierakstu blociņi ar pildspalvām, kā arī konfektes, ar kurām uzpirkt lūriķi.

Svinības būs jautrākas, ja kāzās nodrošināsiet arī robežsargu, kura uzdevumi ir apsargāt kāzu svinību vietas robežas, prasīt uzrādīt dokumentus kāzu viesiem (kā tas notiek pie valstu robežu šķērsošanas), un ja dokumentu nav, tad jādod ķīla vai jāmēģina pierādīt piederība kāzu viesiem. Robežsargam ir vajadzīga svilpe, steks.

Iepriekš aprakstītie bija tikai daži tradicionālie amati, taču kopumā pastāv ļoti daudz un dažādi amati, kurus nav iespējams aprakstīt. Jūs varat izdomāt arī savus oriģinālos amatus, kas padarīs kāzas vēl interesantākas.

Amati kāzu viesiem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *